ورق ژئوممبران

ورق ژئوممبران

تعداد بخش ها: 0
تعداد محصولات این بخش: 143
تعداد شرکت های این بخش: 19

لیست محصولات ورق ژئوممبران

تعداد محصولات: 143
تعداد محصولات: 143

اطلاعاتی مفید درباره استخر ذخیره آب با ورق ژئوممبران
ورق ژئوممبران ، به لایه هایی از جنس پلی اتیلن گفته می شود که می تواند بدون بکار بردن هیچ گونه زیر ساختی ، در ساخت استخر ذخیره آب مورد استفاده قرار بگیرد. این ورقها کاملا نفوذ ناپذیر هستند و گزینه مناسبی برای ایزولاسیون سطوح می باشند که در گذشته این کار با استفاده از سنگ یا بتن و سیمان انجام می گرفت.
به طور معمول در هنگام ساخت استخرها و مخازن ذخیره آب ، لایه های پلی اتیلن یا ورق ژئوممبران را با بکار بردن جوش حرارتی در کنار هم قرار داده و به هم متصل می نمایند. این لایه ها به طور معمول و در اکثر موارد از جنس پلی اتیلن تولید می شود ولی در پاره ای موارد از پلی وینیل کلراید نیز در تولید آنها استفاده می شود.
بیشترین موارد مصرف ورق ژئوممبرین ، در ساخت استخرهای ذخیره آب خاکی ، مخزن های ذخیره مواد شیمیایی و مخازن ذخیره آب می باشد.
در ساخت ورق ژئوممبران مشکی حدود 98 درصد از پلی اتیلن و دو درصد از کربن استفاده می شود و در انواع رنگی آن بیش از 96 درصد از رزینهای پلی اتیلنی استفاده می شود. نزدیک به سه درصد از مستربچ و تقریبا یک درصد نیز ار انتی اکسیدانها استفاده می شود.
انواع ورق ژئوممبرین بر حسب ساختار را بشناسید :
به طور کلی میتوان این ورق ها و پوشش های پلی اتیلن را به چهار گروه اصلی تقسیم نمود :
ورق های ژئوممبران سنگین که با عنوان HDPE نیز شناخته شده هستند . این پوشش ها عموما برای استفاده در ساخت استخرهای ذخیره آب مورد استفاده قرار می گیرند و نسبت به سایر انواع ، از انعطاف بیشتری برخوردار هستند .
ورق ژئوممبرین سبک یا LDPE نوع سبک تری از پوشش های پلی اتیلن می باشند که بیشتر به عنوان پوشش های ایزولاسیون در روف گاردنها یا تونلها مورد استفاده قرار می گیرند.
ورق های PVC که از نظر انعطاف پذیری ، در حد وسط ورقهای سبک و سنگین می باشند. بیشترین کاربرد این نوع پوششهای پلی اتیلن ، استفاده در معادن می باشد.
نوع جدیدی ورقهای ژئوممبران نیز با نام VLDPE شناخته شده است .
چرا و کجا از ژئوممبران استفاده می کنیم ؟
در گذشته برای ساخت استخرهای ذخیره آب مورد استفاده در کشاورزی ، از بتن استفاده می شد که ساخت این استخرها علاوه بر هزینه های بسیار بالا ، عمر کوتاه تری نسبت به استخرهای جدید داشت. در مقابل ساخت استخرهای ذخیره آب از جنس ژئوممبران ، هزینه بسیار پایین تر و عمر طولانی تری دارد. بد نیست بدانید که این ورق ها در مقابل اشعه خورشید و سرما و گرما ، مقاومت بیشتری نسبت به بتن دارد. همچنین ورق ژئوممبران ، دارای نفوذناپذیری صد درصدی می باشد اما این موضوع در بتن به صورت کامل نیست و استخرهای بتنی معمولا به میزان کمی نشتی خواهند داشت.
چند ویژگی منحصر بفرد ژئوممبران را بشناسید
  1. علیرغم تصوری که وجود دارد ، این ورقها بسیار راحت و سریع نصب می شوند.
  2. در احداث استخر با این ورقها ، هزینه ها به طرز چشمگیری کاهش می یابد.
  3. بسته به شرایط محیطی استخر ژئوممبران ، به طور میانگین ، استخرهای ژئوممبران طول عمری بین 20 تا 40 سال دارند.
  4. ورقهای ژئوممبرین ، سطح مقاومتی بالایی در برابر حرارت و فشار آب دارد.
  5. در استخرهایی با عمق های متفاوت ، امکان استفاده از این ورقها با ضخامتهای مختلف وجود دارد.
  6. از دیگر ویژگیهای ورق ژئوممبران ، خنثب بودن آنها در برابر مواد افزودنی و آلودگیها می باشد.
  7. جلبک و خزه به دیواره های استخرهای پلی اتیلنی نمی چسبد و قابل از بین رفتن و تخریب توسط جوندگان و حیوانات نیز نمی باشد.
  8. این ورقها در صورت خرابی ، قابلیت ترمیم و تعمیر را دارا می باشند.