تعداد محصولات: 124
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

سیستم‌های گرمایش جدید باعث کاهش مصرف انرژی،کاهش هزینه‌های تولید و بهره‌وری بیشتر در صنعت مرغداری شده است. از روش‌های مناسب تامین گرمای مورد نیاز مرغداری‌ها می‌توان به استفاده از هیتر مرغداری یا جت هیترمرغداری اشاره کرد. این سیستم‌های گرمایشی،شرایط مناسب پرورش مرغ در تمامی فصول سال را فراهم ساخته است. جت هیتر ها با نام‌های مختلف مثل بخاری فن دار، بخاری موشکی، هیتر مرغداری شناخته می‌شوند. از این سیستم‌های گرمایشی علاوه بر مرغداری در گلخانه، سالن‌های پرورش قارچ و بسیاری مکان‌‌های دیگر نیز استفاده می‌شود.   

مزایای استفاده از هیتر مرغداری

مصرف سوخت مدل‌های جدید هیتر مرغداری یا جت هیتر، به سبب استفاده از تکنولوژی‌های جدید، به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای کاهش یافته است. جنس کوره جت هیترها گزینه بسیار مهمی می‌باشد. کوره به دلیل قرار گرفتن مداوم در معرض شعله‌های آتش می باید بسیار مقاوم و ضد خوردگی باشد. بهترین نوع جنس کوره، نوع استیل خالص و نسوز و یا آلیاژ کرم نیکل می باشد که بسیار مقاوم و ماندگار می باشد.جنس کوره و بدنه این هیترها از ورق استیل ضدزنگ و نسوز است که مانع زنگ‌زدگی و سوختن و موجب افزایش عمر دستگاه می‌گردد. برخی از خصوصیات بارز استفاده از هیتر مرغدای عبارت‌اند از:

  • امکان توزیع یکنواخت حرارت را در تمامی سالن
  • بازده حرارتی بالا
  • تعمیر و نگهداری آسان
  • راه اندازی و نصب آسان
  • قیمت مناسب با توجه به استهلاک و تعمیرات و هزینه‌های نصب و راه اندازی
  • کاهش مصرف سوخت و افزایش بازده انرژی
  • سازگاری با انواع شرایط آب و هوایی
  • نیاز به فضای بسیار کم

 

انواع هیتر مرغداری

هیتر های مرغداری با توجه به نوع مصرف انرژی، ساختار، کاربرد و... دسته‌بندی می‌شوند. جت هیتر بر اساس نوع سوخت مصرفی در انواع گازی، گازوئیلی، دوگانه سوز و برقی عرضه می‌شود.

هیتر مرغداری گازی

نوع سوخت مصرفی جت هیتر مرغداری گازی، گاز شهری، گاز مایع می باشد. این نوع هیتر های مرغداری در مدل‌های بدون دودکش، دودکش دار و 2 موتوره ارائه می‌شوند. جت هیتر های دودکش‌دار، گازهای آلاینده را به بیرون از سالن مرغداری انتقال می‌دهند ولی باعث هدر رفت بخشی از انرژی نیز می‌شوند. جت هیتر های بدون‌دودکش به سبب اتلاف کمتر انرژی، برای فضا های نیمه باز گزینه مناسب‌تری هستند.

 جت هیتر گازوئیلی

هیتر مرغداری گازوئیلی مناسب مکان‌هایی است که به گاز شهری دسترسی ندارند. در این نوع هیتر مرغداری، گازوئیل از طریق پمپ از مخزن مکیده و به صورت پودری درون محفظه احتراق پاشیده می‌شود. این سیستم احتراق خودکار است و در صورت خاموش شدن به‌طور اتوماتیک شعله سیستم سوخت‌رسانی را قطع می‌کند.

جت هیتر دوگانه سوز

این نوع هیتر مرغداری هم قابلیت استفاده از گاز و هم گازوئیل را دارا می‌باشند. جت هیتر دوگانه سوز امکان استفاده از دو نوع سوخت را برای مصرف‌کننده فراهم ساخته است.

 جت هیتر برقی

جت هیتر های برقی بیشتر در  فضاهای کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند. مکانیسم عمل جت هیتر های برقی مشابه سشوار‌های صنعتی و استفاده از المنت‌های حلزونی و فن دمنده و سیستم کنترل ولتاژ است. جت هیترهای برقی در انواع تک‌فاز3 و 5 کیلو وات و سه‌فاز 15 کیلو وات عرضه می‌شوند. مزیت این نوع جت هیتر ها استفاده از سوخت پاک و عدم آلودگی هوای محیط و بی سرو صدا بودن آن است.

جت هیترها از نظر تعداد موتور نیز به انواع تک موتوره و دو موتوره دسته‌بندی می‌شوند. از انواع تک موتوره در مرغداری‌های کوچک و از نوع دو موتوره در سالن‌های مرغداری بزرگ استفاده می‌شود. در سالن های مرغداری بزرگ با درصد آلودگی بالا ، اکسیژن رسانی کاهش می‌یابد از این‌رو در این شرایط از جت هیتر مرغداری دو موتوره برای تامین اکسیژن سیستم احتراق و کاهش تاثیر آلودگی محیط استفاده می‌شود. از دیگر موارداستفاده جت هیتر مرغداری دو موتوره می‌توان به گلخانه‌ها، انواع پروژه های عمرانی مثل تونل سازی، راه سازی، سد سازی و نیز در دامداری‌ها، سالن‌های ورزشی، استخر هاو دیگر مکان‌های عمومی و صنعتی اشاره کرد.

 

هیتر مرغداری کوچک

ایجاد گرمایش و کنترل دما در سالن‌های مرغداری براساس ابعاد و بزرگی سالن متفاوت است. برای سالن‌های مرغداری با ابعاد بزرگ بزرگ به دلیل وجود سیستم تهویه هوای بسیار قدرتمند از جت هیترهای صنعتی بزرگ و قدرتمند استفاده می‌کنند اما برای مرغداری‌های کوچک سیستم‌های گرمایشی کم هزینه‌تری را چون هیتر مرغداری کوچک را نیز می‌توان استفاده کرد. برای گرمایش مرغداری‌های کوچک با فضای 450 الی 600 مترمکعب می‌توان از جت هیتر های 50 هزار کیلوکالری استفاده کرد. جت هیتر مرغداری کوچک اغلب از نوع تک موتوره هستند که راندمان انرژی بالا و وزن کمی دارند. هیتر مرغداری کوچک در انواع باک‌دار و بدون باک، دودکش‌دار و بدون‌دودکش و با نوع سوخت مصرفی گازوئیل، گاز شهری و گاز مایع در دسترس هستند. در صورت استفاده از هیتر مرغداری کوچک برقی، بسته به نیاز می‌توانید جت هیتر برقی 15 کیلو وات یا 3 کیلو وات را انتخاب نمایید.

 

هیتر مرغداری دیجی کالا

هیتر مرغداری از محصولاتی نیست که بتوان از فروشگاه‌هایی مانند دیجی کالا خریداری نمود. این محصولات در دیجی کالا تنوع چندانی ندارند. بهترین حالت خرید هیتر مرغداری  و دیگر محصولات از فروشگاه‌های تخصصی کشاورزی صنعتی است که علاوه بر تنوع بیشتر و قیمت مناسب‌تر، امکان راهنمایی و مشاوره‌های تخصصی برای خرید را نیز برای شما فراهم ساخته‌اند.

قیمت جت هیتر مرغداری

قیمت جت هیتر مرغداری به سبب تنوع گسترده‌ آن می‌تواند متفاوت باشد. قیمت این محصول از حدود 10000000 میلیون تا 45000000 میلیون و بیشتر در بازار موجود است که این تفاوت قیمت به فاکتورهای متعددی چون شرکت سازنده، جنس بدنه و کوره، قطعات هیتر، ظرفیت دستگاه، نوع سوخت، تک یا دوموتوره بودن و... بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت جت هیتر مرغداری دوگانه سوز با جنس بدنه و کوره استیل ضدزنگ نسوز بالاتر است.

 

لیست قیمت جت هیتر مرغداری

برای برآورد تقریبی محدوده قیمت جت هیتر مرغداری می‌توانید لیست قیمت جت هیتر مرغداری برخی شرکت‌های داخلی مانند جت هیتر مرغداری البرز و هاوین را مطالعه نمایید. توجه داشته باشید که این قیمت‌ها در نتیجه نوسانات بازار ممکن است تغییر کند. بنابراین برای استعلام دقیق و به‌روز قیمت جت هیتر مرغداری می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

نوع هیتر مرغداری

حدود قیمت (تومان)

جت هیتر دودکش‌دار 110 هزار کیلوکالری

45000000

جت هیتر دوگانه سوز دودکش‌دار نیرو تهویه البرز

29000000

جت هیتر البرز GLB-100

28885000

جت هیتر گازی دودکش دار نیرو تهویه البرز

27000000

جت هیتر 100 هزار دو گانه سوز

21900000

جت هیتر 125 کیلووات گازی نیرو تهویه البرز

19300000

جت هیتر گازوئیلی البرز مدل MLB-50

19075000

جت هیتر گازوئیلی نیرو تهویه البرز مدل QELB-110 دودکش دار

17470000

جت هیتر موشکی 110 هزار کیلو کالری بدون دودکش

24500000

جت هیتر 100 هزار تک موتوره گازوئیلی باک‌دار نیرو تهویه البرز

24200000

جت هیتر برقی البرز NE-15

136500000

جت هیتر برقی سه فاز البرز

24200000

جت هیتر 25 کیلووات گاز مایع نیرو تهویه البرز

7000000

جت هیتر گازوئیلی 2L-100

27250000

جت هیتر 100 هزار گازی البرز مدل GE-100

16490000

جت هیتر 100 هزار گازی

17900000

جت هیتر برقی 10000 سه فاز هاوین

15800000

جت هیتر برقی 10000 تک‌فاز هاوین

11400000

 

قیمت هیتر گازوئیلی مرغداری

قیمت هیتر گازوئیلی مرغداری تحت تاثیر عواملی چون نوع تک یا دوموتوره بودن، باک‌دار و بی باک بودن و توان و ظرفیت آن قرار دارد. در لیست قیمت جت هیتر مرغداری به قیمت برخی از انواع آن اشاره کرده‌ایم.

قیمت هیتر مرغداری دست دوم

قیمت هیتر مرغداری دست دوم تبعا بسیار پایین‌تر از انواع نو آن است. اما با توجه به حساسیت محیط مرغداری بهتر است از انواع هیتر مرغداری با کیفیت و تضمینی خریداری شده از فروشگاه‌های معتبر استفاده کنید و مانع تحمیل هزینه‌های تعمیر بر دوش خود شوید.