تعداد محصولات: 93
با این بخش بیشتر آشنا شوید!

یکی از تجهیزات مهم و پر کاربرد در مرغداری ها به خصوص در هوای سرد پاییز و زمستان، هیتر است. با استفاده از هیتر داخل سالن مرغداری می توانید دمای سالن را متعادل کنید. سوخت مورد استفاده در هیترهای گرماساز مرغداری می تواند از نوع، گاز، نفت، گازوئیل، برق و ... باشد. در ادامه مقاله به بررسی هیتر مرغداری و انواع آن می پردازیم.

هیتر مرغداری چیست؟

سرما در فصول سرد سال مشکلات فراوانی را برای طیور مرغداری بوجود می آورد که در صورت عدم تامین درست گرما و تنظیم مناسب دمای سالن مرغداری تلفات گسترده ای را به همراه خواهد داشت. از این روز در جهت جلوگیری از این مشکلات استفاده از هیتر ها و جت هیتر های مرغداری اهمیت خاصی پیدا می کند.

مرغداران با توجه به نوع نیاز خود و متراژ سالن مرغداری باید دستگاه گرمایش مخصوص به خود را انتخاب کنند. غالبا هیتر مرغداری برای مرغداری های کوچک مورد استفاده قرار میگیرد و جت هیترها در سالن های مرغداری بزرگ بازدهی بالایی را ارائه خواهند داد.

مزایا و معایب هیتر مرغداری

 از جمله مزایای هیتر مرغداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •       حفظ دمای مناسب: دمای مناسب در داخل سالن مرغداری به رشد سریع و سالم مرغ ها کمک می کند.
  •       کارایی بالا: هیترهای مرغداری دارای کارایی بالایی هستند و به راحتی می توانند در محیط مرغداری نصب شوند و در کنترل دمای مناسب کمک کنند.
  •       قابلیت تنظیم دما: بیشتر هیترهای مرغداری  بطور خودکار دمای هوای سالن را تنظیم می کنند. 
  •       کاربرد گسترده: هیترهای مرغداری در صنعت مرغداری به طور گسترده ای استفاده می شوند و به مرغداران در کنترل دما و حفظ شرایط زیستی مناسب کمک می کنند.

از جمله معایب هیترهای مرغداری، موارد زیر را می توان نام برد:

  •       هزینه: هزینه های نصب و نگهداری هیترهای مرغداری بالا است و برای مرغداران هزینه بر است.
  •       مصرف انرژی: هیترهای مرغداری باعث مصرف بیشتر انرژی در مرغداری می شوند و هزینه ها را افزایش میدهند .
  •       خطر حریق: هیترهای مرغداری ممکن است در صورت عدم نگهداری صحیح و استفاده نادرست باعث حریق شوند که خطر جدی برای مرغداری و مرغ ها می باشد.

مشخصات فنی جت هیتر مرغداری

جت هیترها با نام های مختلف مثل بخاری فن دار، بخاری موشکی، هیتر مرغداری و هیتر گلخانه شناخته می شوند که عمدتا برای گرمایش سالن های مرغداری، گلخانه و سالن های پرورش قارچ به کار برده می شوند. با استفاده از سیستم های گرمایشی و سرمایشی و کنترل دمای سالن های مرغداری، شرایط مناسب پرورش در تمامی فصول سال فراهم می شود.

از ویژگی های نسل های جدید جت هیترها کاهش قابل ملاحظه مصرف سوخت آنها به خاطر استفاده از تکنولوژی های جدید می باشد. با توجه به جنس کوره و بدنه که از ورق استنلس استیل نگیر می باشد، از زنگ زدگی آن جلوگیری شده و عمر دستگاه به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد. برای جلوگیری از پوسیدگی جت هیتر مرغداری بر اثر حرارت و شعله قسمت شعله پوش به شکل عدسی ساخته شده است که امکان توزیع یکنواخت حرارت را در تمامی سالن فراهم نماید.

انواع هیتر مرغداری

به صورت کلی جت هیترهای مرغداری با توجه به نیاز شما می تواند انواع متفاوتی داشته باشند. از نوع سوخت مصرفی گرفته تا ابعاد آن می تواند در کیفیت گرما و هوای وارد شده به مرغداری شما نقش داشته باشد. بنابراین قبل از انتخاب هر نوع جت هیتر به نیازهای مرغداری خود توجه کنید مانند اینکه برای ابعادی که مرغداری شما دارد چه جت هیتری با چه راندمان حرارتی ای لازم است. انواع جت هیترهای مرغداری به صورت زیر می باشد:

 جت هیتر بدون دودکش

برخی از محیط ها مانند کارگاه های نیمه باز، به آلاینده حساس نبوده از این رو برای استفاده در این فضاها هیتر جت هایی بدون دودکش طراحی شده اند. بخاری موشکی های بدون دودکش متداول ترین نوع جت هیترها می باشند. این دستگاه ها تمامی انرژی و سوخت مصرفی را به گرما تبدیل کرده و در محیط آزاد می کنند . به همین منظور راندمان چنین دستگاه هایی بیشتر از 97 درصد می باشد .

در این مدل از هیترها همراه با گرمای تولیدی آلاینده ها هم در سالن پخش می شوند در نتیجه نیاز است تا از سیستم تهویه قوی در محیط استفاده گردد. معمولا در مرغداری ها و سالن پرورش طیور به دلیل روشن بوده دائمی فن های تهویه، از هیتر جت بدون دودکش استفاده می شود.

 جت هیتر دودکش دار

برخلاف مرغداری ها، بسیاری از سالن ها مخصوصا گلخانه و سالن قارچ به شدت به آلاینده و مونوکسید کربن حاصل از احتراق سوخت حساس می باشند. در این اماکن نباید هیچ گونه دود و آلاینده ای به فضا وارد شود؛ در غیر این صورت محصولات دچار آسیب می گردند. به همین منظور جت هیتر های دودکش دار برای این فضاها و همچنین کارگاه های تولیدی با فضای بسته تولید شده اند.

هیتر گازی مرغداری

جت هیتر گازی مرغداری یا هیتر گازی یکی از پرکاربردترین تجهیزات گرمایشی کارگاه های صنعتی است که با هدف کاهش مصرف برق و بازدهی بسیار بالاتر ساخته شده اند. آنها در دو نوع دودکش دار و بدون دودکش عرضه می شوند که هر کدام بسته به نوع و کاربری فضا نیازمند شرایط متفاوتی می باشند. در جت هیترهای گازی، گرما توسط شعله مستقیم تولید شده و دمای محیط را تا 40 الی 50 درجه سانتی گراد افزایش می دهد.

استفاده از این محصولات به دلیل صرفه اقتصادی و همچنین میزان مصرف کم انرژی به نسبت دیگر روش‌های گرمایشی بسیار مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود. اگر برای محیط کارگاهی خود نیازمند سیستم گرمایشی با سوخت گاز و گازوئیل هستید خرید این محصول به شما پیشنهاد می‌شود.

هیتر گازوئیلی مرغداری

جت هیتر گازوئیل سوز نیز، همان گونه که از نام آن پیدا است، از گازوئیل برای تولید حرارت بهره می گیرد. معمولا در مناطقی که دسترسی به گاز سخت باشد، از این نوع دستگاه استفاده می گردد. این دستگاه آلاینده هایی همچون مونوکسید کربن ، فسفر ، گوگرد و را در محیط آزاد می کند.

هیتر موشکی مرغداری دوگانه سوز

کاربردی ترین نوع هیتر، جت هیتر دوگانه سوز می باشد. این دستگاه هم با سوخت گاز روشن شده و هم قادر است است با گازوئیل گرما تولید کند. در هیتر جت دوگانه سوز، علاوه بر شیر برقی گاز، پمپ گازوئیل نیز تعبیه شده و شما می توانید در هر زمان شیر سوخت مورد نظر را به دستگاه متصل کنید. به خصوص در فصول سرد سال که فشار گاز کاهش می یابد، استفاده از این قابلیت می تواند کمک بسیاری برای جلوگیری از زیان به پرورش دهنده نماید.

 

هیتر مرغداری کوچک

ایجاد گرمایش و کنترل دما در سالن‌های مرغداری براساس ابعاد و بزرگی سالن متفاوت است. برای سالن‌های مرغداری با ابعاد بزرگ بزرگ به دلیل وجود سیستم تهویه هوای بسیار قدرتمند از جت هیترهای صنعتی بزرگ و قدرتمند استفاده می‌کنند اما برای مرغداری‌های کوچک سیستم‌های گرمایشی کم هزینه‌تری را چون هیتر مرغداری کوچک را نیز می‌توان استفاده کرد. برای گرمایش مرغداری‌های کوچک با فضای 450 الی 600 مترمکعب می‌توان از جت هیتر های 50 هزار کیلوکالری استفاده کرد. جت هیتر مرغداری کوچک اغلب از نوع تک موتوره هستند که راندمان انرژی بالا و وزن کمی دارند. هیتر مرغداری کوچک در انواع باک‌دار و بدون باک، دودکش‌دار و بدون‌دودکش و با نوع سوخت مصرفی گازوئیل، گاز شهری و گاز مایع در دسترس هستند. در صورت استفاده از هیتر مرغداری کوچک برقی، بسته به نیاز می‌توانید جت هیتر برقی 15 کیلو وات یا 3 کیلو وات را انتخاب نمایید.

خصوصیات بهترین جت هیتر مرغداری

سالنهای پرورش  پرندگان ، باید از نظر بسیاری از عوامل، ایمن و طراحی شده مطابق با حساسیت‌های آن‌ها باشد. شاید برای پرورش سایر انواع حیوانات و جانداران، لزومی به رعایت این موارد و حساسیت‌ها نباشد. اما اگر به دنبال راه اندازی شغل پر درآمد مرغداری هستید، لازم است برخی از پارامترها را رعایت کنید تا به بیشترین بهره وری و سود از آن‌ها برسید. این موارد به شرح زیرند.

حرارت متعادل در کل فضا با جت هیتر مرغداری

سالن مرغداری به گونه ایست که تمام پرندگان پرورشی باید از یک میزان گرما بهره مند شوند. یعنی به گونه ای نباشد که حرارت در اطراف دستگاه بیشتر از جاهای دور دست باشد. زیرا مرغ‌ها در آن قسمت تجمع می‌کنند و احتمال آسیب دیدنشان بالاست. پس هیتر مرغداری، باید دارای قابلیت انتشار یکدست حرارت ایجاد شده باشد. کوره هوای گرم، با داشتن فن دمنده، این قابلیت را در هر سالنی به وجود آورده است. به طوریکه فن موجب گردش هوا و پرتاب حرارت به تمام نقاط می‌شود.

سالنی عاری از هرگونه آلودگی با هیتر

آلودگی که ناشی از سوختن انواع سوخت‌های فسیلی است، سم خالص برای گیاهان است. یعنی اگر در اثر عملکرد هیتر مرغداری یا هر دستگاه دیگری که با سوختن چنین سوخت‌هایی کار می‌کند، گاز سمی وارد محیط شود، در زمان کمی پس از تاسیس مرغداری، تمام پرندگان در اثر مسمومیت، از بین خواهند رفت. داشتن محفظه احتراق بسته و خروج دودهای حاصله از طریق دودکش، بدون اینکه حتی مقدار کمی از آن به داخل محیط نفوذ کند، هیتر کابینتی را به یک گرمازای پاک بدل کرده است.

ایمنی و امنیت دستگاه جت هیتر

امنیت هیتر مرغداری از دو جهت قابل بررسی و بحث است. مورد اول، در خصوص فشاری است که احتمال دارد در داخل محفظه به سبب بالا رفتن دما ایجاد شود. مورد دوم نیز به بدنه دستگاه مربوط می‌شود که در مدل‌های بدون عایق، بدنه داغ شده و احتمال سوختگی پرندگان در صورت برخورد با آن وجود دارد. هیترهای کابینتی با داشتن سوپاپ اطمینان، مانع از افزایش فشار و دمای داخل محفظه بیشتر از حد استاندارد می‌شود. به این ترتیب، احتمال انفجار و یا در خوشبینانه‌ترین حالت، خرابی دستگاه ناشی از افزایش فشار، به صفر می‌رسد.

همچنین برای جلوگیری از داغ شدن بدنه و مضرات ناشی از آن، دو راهکار در نظر گرفته شده است. یکی از آن‌ها، خرید دستگاه‌هایی با بدنه چند لایه است تا گرما به هیچ عنوان از سمت بدنه احساس نخواهد شد. راه حل دیگر، نصب چنین هیتری در خارج از فضای پرورش مرغ‌ها، و دریافت گرمای آن از طریق کانال کشی در داخل محیط است. تمام این قابلیت‌ها، از هیتر کابینتی دریافت می‌شود.

بدنه دستگاه هیتر

همانطور که اشاره شد، بدنه جت هیتر ها از دو متریال استیل و ورق گالوانیزه ساخته می شوند. تجهیزات گرمایشی با بدنه استیل از طول عمر بیشتری و مقاومت بالا در برابر رطوبت و حرارت برخوردار بوده و البته قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. هیتر جت با بدنه ورق گالوانیزه از قیمت کمتری نسبت به بدنه استیل برخوردار بوده و با استفاده از پوشش رنگ کوره ای، در برابر رطوبت مقاومت گشته است. با توجه به نیاز خود، باید جنس بدنه دستگاه را انتخاب نمایید.

سوخت هیتر

مورد دیگری که نیاز است قبل از خرید بخاری موشکی در نظر بگیرید، سوخت بخاری می باشد. لازم است تا در ابتدا به سوخت در دسترس خود توجه نمایید. در صورتی که در محل نصب دستگاه، به سوخت گاز یا گازوئیل دسترسی دارید، خرید هیتر موشکی گازی، گازوئیلی یا دوگانه سوز به شما توصیه می گردد. برای محیط هایی که به هیچ سوخت فسیلی دسترسی ندارند نیز، باید از انواع بخاری برقی یا جت هیتر برقی استفاده کرد.

نحوه نصب جت هیتر مرغداری

یکی از قابلیت های هیتر جت، قابلیت نصب به دو صورت آویز و سقفی و پرتابل می باشد. در بالای این بخاری موشکی، چند قلاب طراحی شده و نصب آن را به سقف سالن، امکان پذیر می نماید . بنابراین این دستگاه در محیط هایی که لازم است سیستم گرمایشی در ارتفاع قرار گیرد (مانند سالن پرورش طیور)، کاربرد فراوانی خواهد داشت. اما برخی از افراد، علاقه دارند تجهیزات گرمایشی را بر روی پایه های چرخدار نصب نموده تا به راحتی در محیط جا به جا گردد. این بخاری موشکی نیز، قابلیت نصب بر روی پایه را دارا هستند.

ظرفیت جت هیتر

ضروری است تا شما متناسب با فضا و مساحت محیط مد نظر، اقدام به خرید جت هیتر نمایید . هر چه محیط بزرگ تر باشد، نیاز است تا بخاری با ظرفیت گرمایشی بالاتری نیز خریداری گردد.

هیتر مرغداری دیجی کالا

هیتر مرغداری از محصولاتی نیست که بتوان از فروشگاه‌هایی مانند دیجی کالا خریداری نمود. این محصولات در دیجی کالا تنوع چندانی ندارند. بهترین حالت خرید هیتر مرغداری  و دیگر محصولات از فروشگاه‌های تخصصی کشاورزی صنعتی است که علاوه بر تنوع بیشتر و قیمت مناسب‌تر، امکان راهنمایی و مشاوره‌های تخصصی برای خرید را نیز برای شما فراهم ساخته‌اند.

قیمت هیتر مرغداری

قیمت هیتر مرغداری به سبب تنوع گسترده‌ آن می‌تواند متفاوت باشد. قیمت این محصول از حدود 10000000 میلیون تا 45000000 میلیون و بیشتر در بازار موجود است که این تفاوت قیمت به فاکتورهای متعددی چون شرکت سازنده، جنس بدنه و کوره، قطعات هیتر، ظرفیت دستگاه، نوع سوخت، تک یا دوموتوره بودن و... بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت جت هیتر مرغداری دوگانه سوز با جنس بدنه و کوره استیل ضدزنگ نسوز بالاتر است.

 

لیست قیمت جت هیتر مرغداری

برای برآورد تقریبی محدوده قیمت جت هیتر مرغداری می‌توانید لیست قیمت جت هیتر مرغداری برخی شرکت‌های داخلی مانند جت هیتر مرغداری البرز و هاوین را مطالعه نمایید. توجه داشته باشید که این قیمت‌ها در نتیجه نوسانات بازار ممکن است تغییر کند. بنابراین برای استعلام دقیق و به‌روز قیمت جت هیتر مرغداری می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

نوع هیتر مرغداری

حدود قیمت (تومان)

جت هیتر دودکش‌دار 110 هزار کیلوکالری

45000000

جت هیتر دوگانه سوز دودکش‌دار نیرو تهویه البرز

29000000

جت هیتر البرز GLB-100

28885000

جت هیتر گازی دودکش دار نیرو تهویه البرز

27000000

جت هیتر 100 هزار دو گانه سوز

21900000

جت هیتر 125 کیلووات گازی نیرو تهویه البرز

19300000

جت هیتر گازوئیلی البرز مدل MLB-50

19075000

جت هیتر گازوئیلی نیرو تهویه البرز مدل QELB-110 دودکش دار

17470000

جت هیتر موشکی 110 هزار کیلو کالری بدون دودکش

24500000

جت هیتر 100 هزار تک موتوره گازوئیلی باک‌دار نیرو تهویه البرز

24200000

جت هیتر برقی البرز NE-15

136500000

جت هیتر برقی سه فاز البرز

24200000

جت هیتر 25 کیلووات گاز مایع نیرو تهویه البرز

7000000

جت هیتر گازوئیلی 2L-100

27250000

جت هیتر 100 هزار گازی البرز مدل GE-100

16490000

جت هیتر 100 هزار گازی

17900000

جت هیتر برقی 10000 سه فاز هاوین

15800000

جت هیتر برقی 10000 تک‌فاز هاوین

11400000

 

قیمت هیتر گازوئیلی مرغداری

قیمت هیتر گازوئیلی مرغداری تحت تاثیر عواملی چون نوع تک یا دو موتوره بودن، باک‌دار و بی باک بودن و توان و ظرفیت آن قرار دارد. در ادامه به قیمت هیتر گازوئیلی مرغداری اشاره شده است.

هیتر گازوئیلی مرغداری

قیمت (تومان)

قیمت جت هیتر گازوئیلی نیرو تهویه البرز مدل QELB-110 دودکش دار

17.470.000

قیمت جت هیتر گازوئیلی البرز مدل MLB-50

19.075.000

قیمت جت هیتر گازوئیلی 2L-100

27.250.000

قیمت جت هیتر 100 هزار تک موتوره گازوئیلی باک‌دار نیرو تهویه البرز

24.200.000

خرید هیتر مرغداری

جهت خرید هیتر مرغداری می توانید انواع هیتر را با مناسبترین قیمت از سایت بازار بزرگ کشاورزی تامین نمایید. بازار بزرگ کشاورزی دارای تامین کنندگان بسیاری است که با استعلام قیمت از هریک میتوانید بهترین و مناسبترین گزینه برای خرید هیتر مرغداری را انتخاب نمایید.

قیمت هیتر مرغداری دست دوم

قیمت هیتر مرغداری دست دوم تبعا بسیار پایین‌تر از انواع نو آن است. اما با توجه به حساسیت محیط مرغداری بهتر است از انواع هیتر مرغداری با کیفیت و تضمینی خریداری شده از فروشگاه‌های معتبر استفاده کنید و مانع تحمیل هزینه‌های تعمیر بر دوش خود شوید.