جستجو در مقالات و اخبار


خط تولید لوله پلی اتیلن
۱۳۹۶/۰۲/۱۱

فرایند تولید در خط تولید لوله پلی اتیلن به صورت اکستروژن می باشد و مواد اولیه لوله که به صورت گرانول و از شرکتهای پتروشیمی تهیه و تامین می شوند.

اطلاعات مفیدی در مورد فیلتر شنی
۱۳۹۵/۱۰/۰۶

فیلتر شنی از نوع فیلتراسیون دانه‌ای است و به شکل مخزن استوانه‌ای است که تحت فشار بستری از ماسه و شن دانه‌بندی شده می‌باشد.

عملکرد فیلتر کربنی
۱۳۹۵/۱۰/۰۶

فیلتر کربنی جهت حذف بو ،،مواد آلی، طعم ، رنگ ، BOD ، COD و کلر آزاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. کربن فعال موجود در آب مواد آلی را جذب میکند و سپس جدا سازی را انجام میدهد .

کاربرد فیلتر شنی در آبیاری و دستگاه تصفیه آب
۱۳۹۵/۰۸/۱۹

فیلتر شنی دستگاهی است که به صورت استوانه ای تحت فشار شامل بستری از شن دانه بندی شده و ماسه می باشد که داخل ستونها به وسیله شن سیلیسی پر می شود.

ارزیابی فنی سیستم آبیاری میکرو بر عملکرد گوجه فرنگی
۱۳۹۵/۰۴/۲۶

عملکرد گوجه فرنگی تحت آبیاری قطره ای با مقدار 5 میلیمتر آب در روز، حداکثر و با مقدار 3 میلیمتر آب در روز حداقل است.

تاثیر دمای آب آبیاری در دبی قطره چکان های ساخت ایران در آبیاری قطره ای
۱۳۹۵/۰۴/۲۶

به طور کلی با افزایش دمای آب آبیاری ، دبی قطره چکان ها به گونه ای خطی افزایش و در مورد قطره چکان نوع جبران کننده فشار کاهش می یابد.

شبیه سازی هیدرولیکی لوله های فرعی (لترال های) آبیاری بارانی
۱۳۹۵/۰۴/۲۶

یک برنامه کامپیوتری (مدل) به نام Sprinkler Mod برای طراحی و شبیه سازی هیدرولیکی سیستم های آبیاری بارانی تهیه گردید.

هوشمند سازی سیستم آبیاری قطره ای
۱۳۹۵/۰۴/۲۶

مهمترین قسمت در طرح ابیاری قطره ای قسمتی هوشمند سازی سیستم می باشد قسمتی که به دلیل نگاه سنتی وکاملا مهجور مانده است .

ازن در تصفیه آب و پساب
۱۳۹۵/۰۴/۲۶

کاربرد تکنولوژی اوزون برای گندزدایی آب و پسابها چه برای استفاده در آب شرب و چه در آب صنعتی امروزه مورد توجه قرار گرفته است.

آنالیز خاک جهت ارزیابی سرعت نفوذ آب در آبیاری قطره ای
۱۳۹۵/۰۴/۲۷

خاک محیط متخلخلی است که از مواد معدنی و آلی، آب، هوا و موجودات ریز و درشت تشکیل شده و بستر مناسبی را برای رشد ریشه گیاه فراهم نموده است.

آبیاری قطره ای
۱۳۹۵/۰۴/۲۷

آبیاری قطره ای عبارتست از پخش آهسته آب بر سطح یا زیر خاک به صورت قطرات مجزا ، پیوسته ، جریان باریک یا اسپری ریز از طریق قطره چکانها یی که در طول خط انتقال آب قرار دارند

دستیابی به کشاورزی پایدار با برنامه ریزی در سیستم آبیاری
۱۳۹۵/۰۴/۲۷

هدف برنامه ریزی آبیاری، تعیین مقدار دقیق آب مورد استفاده در مزرعه و زمان بندی منظم کاربرد آن می باشد که اینکار با اندازه گیری نگهداشت رطوبت خاک انجام پذیر است

عوامل موثر بر شکل خیس شدگی خاک در آبیاری قطره ای
۱۳۹۵/۰۴/۲۷

در طراحی بهینه آبیاری قطره ای، محاسبه موقعیت جبهه رطوبتی نسبت به منبع تغذیه و یا به عبارتی شکل پیاز رطوبتی حائز اهمیت است .

نحوه تزریق کود و اسید در سیستم آبیاری قطره ای و بابلر
۱۳۹۵/۰۴/۲۷

زمان تزریق کود به داخل سیستم نباید ابتدا و انتهای آبیاری باشد. بهترین زمان وقتی است که چند ساعت از آبیاری گذشته باشد تا عمق خاک تا ابتدای محل استقرار و گستردگی ریشه خیس شده باشد

چگونگی افزایش بازدهی سیستم های آبیاری در کشاورزی
۱۳۹۵/۰۴/۲۷

سوپر جاذب یک ماده افزودنی خاک بوده که آب و مواد غذایی را جذب و حفظ می کنند و با خاک کشت همراه گشته و به رشد مطلوب گیاه، کاهش اتلاف آب و هزینه های آبیاری کمک می نماید.

مقایسه فنی شیرهای اتوماتیک مورد استفاده در آبیاری بارانی در ایران
۱۳۹۵/۰۴/۲۷

با توجه به طرح توسعه سیستمهای آبیاری تحت فشار جهت افزایش راندمان مصرف آب ، توجه به کیفیت لوازم و تجهیزات مورد استفاده در این بخش و ارزیابی آنها یکی از راههای افزایش راندمان و جلوگیری از ضرر اقتصادی می باشد .

مقایسه اثرات دو سیستم آبیاری قطره ای سطحی و زیرسطحی بر رشد و عملکرد گیاهان
۱۳۹۵/۰۴/۲۷

راندمان آبیاری سطحی در باغات بدلیل خصوصیات ذاتی این روش آبیاری و نیز بکارگیری غیر صحیح آن پائین می باشد. توسعه اصولی سیستمهای آبیاری تحت فشار تأثیرات بسزایی در بالا بردن راندمان کاربرد آب در باغات دارد.

سیستم پمپاژ و آرایش سیستم پمپ ها در آبیاری تحت فشار
۱۳۹۵/۰۴/۲۷

احتیاج طرح‌هاى مختلف آبیارى به دبى‌هاى گوناگون ایجاب مى‌کند تا ترکیبى از پمپ‌ها به‌کار رفته و فشار و دبى مورد نظر تأمین گردد. زیرا یک پمپ ممکن است به تنهائى نتواند دقیقاً نیازهاى طرح را تأمین کند.

طرز کار کلی سیستم آبیاری قطره ای و محاسن و معایب آن‏
۱۳۹۵/۰۴/۲۷

قطره چکا نها از طریق یک نازل باریک یا مسیر جریان طویل ، فشار موجود در شبکه لوله را کاهش می دهند و موجب کاهش ‏دبی تخلیه تا حدود لیتر بر ساعت می شوند . آبیاری قطره ای

شناخت و مقایسه انواع لوله‏ های پلاستیکی‎ ‎
۱۳۹۵/۰۴/۲۷

پلاستیک‏ها مواد دست‏ ساز بشر هستند که پایه‏ ی اصلی آن‏ها پلیمرهای آلی می‏باشد و از تنوع فراوانی برخوردارند.