جستجو در مقالات و اخبار


امتناع تولید کنندگان خارجی از فروش سموم کشاورزی به ایران
۱۳۹۸/۰۴/۳۱

در این تحریمها ، تولیدکنندگان خارجی سموم کشاورزی از فروش تولیداتشان به ایران خودداری می نمایند و این در حالیست که هزار و صد ملخ ، روزانه به میزان یک انسان ، غذا مصرف می کنند.

پرداخت سود وام کشاورزان خسارت‌دیده توسط دولت
۱۳۹۸/۰۴/۲۵

تبصره 16 قانون بودجه با موضوعیت کمک به کشاورزان خسارت دیده ای که بدهی آنها زیر 100 میلیون تومان است در دست بررسی و اجراست و بر اساس این تبصره ، اصل وام توسط کشاورزان و سود ان توسط دولت پرداخت خواهد شد.

بازار مرغ در انتظار قیمت های جدید
۱۳۹۸/۰۴/۲۳

 سازمان حمایت در حال بررسی قیمت تمام شده گوشت مرغ بوده و به محض نهایی شدن این محاسبات ، قیمت جدید مرغ برای تصویب نهایی به ستاد تنظیم بازار ابلاغ خواهد شد.

عدم عرضه کود با نرخ دولتی به کشاورزان توسط پتروشیمی ها
۱۳۹۸/۰۴/۱۹

به گزارش خبرگزاری ها و به نقل از شرکتهای خدمات حمایتی کشاورزی ، شرکتهای پتروشیمی که تولید کننده گان کود اوره هستند ، از عرضه و تحویل این کود به قیمتهای مصوب دولتی به کشاورزان سر باز می زنند.

فروش تخم مرغ قهوه ای تقلبی در بازار
۱۳۹۸/۰۴/۱۷

اخیرا تخم مرغهای قهوه ای به بازار عرضه شده که این تخم مرغها صنعتی بوده و به مردم با عنوان تخم مرغ محلی فروخته می شوند .

در تداوم افزایش قیمت لبنیات ، جرایم تعزیراتی هم بازدارنده نیست
۱۳۹۸/۰۴/۱۵

با اینکه ستاد تنظیم بازار قیمت شیر و سایر لبنیات را بیست درصد افزایش داد اما یکی از برندهای لبنی اخیرا به صورت خودسرانه قیمتهای جدیدی بر روی بسته بندی های شیرهای خود درج کرده است.

مافیای واردات خوراک دام و طیور صنعت مرغداری را از بین خواهد برد
۱۳۹۸/۰۴/۱۳

نداشتن نظارت بر شیوه توزیع و قیمت مرغ و همچنین در دست داشتن صنعت مرغداری توسط عده بخصوصی که از گذشته واردات خوراک دام و طیور کشور در انحصار آنان بوده ، سبب شد قیمت تمام شده مرغ افزایش چشمگیری داشته باشد

قیمت برنج ایرانی در بازار 15 درصد کاهش یافت
۱۳۹۸/۰۴/۰۹

در آستانه فصل برداشت برنج ایرانی ، با کاهش 15 درصدی قیمت این محصول نسبت به ماه قبل روبرو شده ایم.

دلالان گوشت اجازه کاهش قیمت را نمی‌دهند
۱۳۹۸/۰۴/۰۶

پیش بینی می شود امسال بالغ بر 860 هزار تن گوشت قرمز در سطح کشور تولید گردد اما دلالان این محصول از اصلی ترین موانع در کاهش قیمت ان هستند.

هرات واردات مرغ و تخم مرغ از ایران را ممنوع کرد
۱۳۹۸/۰۴/۰۴

مرغداران هراتی قادر به تامین نیاز بازارهای داخلی هستند و نیازی به واردات تخم مرغ و مرغ از سایر کشورها به هرات نیست.

لابی‌ کارخانه‌های آرد باعث افزایش قیمت سبوس شد
۱۳۹۸/۰۴/۰۳

به علت لابی های کارخانه های تولید آرد ، قیمت سبوس گندم افزایش یافت وی با بیان این مطلب گفت : نباید ، با چنین کارهایی باعث افزایش مجدد قیمت لبنیات شویم.

عرضه مرغ‌ منجمد در بازار به زیان مرغداران بیشتر دامن زد
۱۳۹۸/۰۴/۰۱

به علت جوجه ریزی اردیبهشت ماه ، پیش بینی میشود تا نیمه تیر ماه قیمت مرغ در همین اندازه بماند اما درنیمه دوم تیر ماه به علت کم شدن جوجه ریزی در خرداد ماه ، قیمتها افزایش خواهد یافت .

ارز چند نرخی عامل فساد و رانت و هجوم برای واردات
۱۳۹۸/۰۳/۲۹

رییس انجمن صنفی گاوداران در پاسخ به موضوع میزان واردات گفت در سال گذشته کشور 32 هزار تن کره حیوانی وارد نموده است که این میزان واردات ، طی دو ماه انجام شده است .

کاهش واردات نهاده‌های دامی با تولید خوراک دام از نیشکر
۱۳۹۸/۰۳/۲۷

با استارت راه اندازی کارخانه تولیدی خوراک دام و طیور فرآوری شده از نیشکر با ظرفیت پنجاه هزار تن در سال، واردات نهاده‌های دامی نیز کاهش خواهد یافت.

زیان مرغداران از فروش محصول تخم مرغ
۱۳۹۸/۰۳/۲۵

در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم مرغ در درب کارخانه چهار هزار و پانصد تا ششصد تومان می باشد و هر شانه تخم مرغ به مبلغ 9 هزار تومان خرید و فروش می شود که این مبلغ ، با قیمت تمام شده برای تولید کننده ، سه هزار تومان اختلاف دارد.

صنایع لبنی با افزایش قیمتها همچنان بر مردم فشار می آورند
۱۳۹۸/۰۳/۲۰

قیمت لبنیات به زودی با افزایش 14 درصدی روبرو خواهد بود . این در حالیست که این صنعت میتواند به جای افزایش قیمتها که نتیجه آن فشار مضاعف بر مردم است ، از راهکارهای دیگری استفاده کند

تاکید بر ضرورت اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات ماشین آلات کشاورزی
۱۳۹۸/۰۳/۱۸

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت با توجه به سهم ده درصدی کشاورزی کشور بر واردات قطعات و ماشین آلات کشاورزی ، تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات ابزار و قطعات و ماشین آلات ضروری به نظر می رسد.

چرا واردکنندگان نهاده های دامی در تحویل تعلل می کنند
۱۳۹۸/۰۳/۱۸

حدود پنج ماه و نیم است که پول نهاده ها را پرداخت کرده ایم اما با گذشت این همه زمان ، هنوز بخشی از محصول را دریافت نکرده ایم.

قیمت تخم مرغ به طرز چشمگیری افت نمود
۱۳۹۸/۰۳/۰۸

در حال حاضر قیمت هر یک کیلو تخم مرغ درب مرغداری های چهار هزار و پانصد تا پنج هزار تومان می باشد که این مبلغ با قیمت تمام شده ، فاصله بسیار زیادی دارد.

چرا برنج با وجود واردات با ارز 4200 تومانی همچنان گران است
۱۳۹۸/۰۲/۳۰

بنا به گفته مسوولین ، محصول برنج از نظر میزان تولید و ذخیره هیچ مشکلی ندارد اما با این وجود و علیرغم واردات ان با ارز 4200 تومانی ، قیمت این کالای اساسی در بازار افزایش داشته است