جستجو در مقالات و اخبار


رفع ممنوعیت صادرات تخم مرغ پس از گذشت سه ماه
۱۳۹۸/۰۲/۰۴

ممنوعیت صادرات تخم مرغ پس از گذشت سه ماه برداشته شد و در این رابطه اظهار کرد که ممنوعیت صادرات این محصول ضرورتی نداشته است.

چرا قیمت گوشت وارداتی در ایران بالاتر از قیمت گوشت جهانی است ؟
۱۳۹۸/۰۲/۰۲

قیمت گوشت وارد شده از کشورهای آسیای میانه نیز حدود ۷ دلار است که برخی افراد بی تجربه و بی تخصص با دادن اطلاعات اشتباه این شبهات را ایجاد میکنند .

کارشکنی شرکتهای وارد کننده نهاده دامی در توزیع نهاده ها
۱۳۹۸/۰۲/۰۲

تخصیص ارز دولتی 4200 به موضوع واردات گوشت قرمز و ممنوعیت صادرات دام زنده ، در مجموع باعث افزایش موضوع قاچاق دام شد.

تخم مرغها روی دست تولید کنندگان باد کرد
۱۳۹۸/۰۱/۲۷

با وجودیکه به میزان لازم نهاده های دامی در کشور موجود داریم اما به دلیل تعلل در مدیریت و عدم توزیع نهاده های دامی ، قیمتها دچار افت شدید شده است .

چرا نهاده های با ارز دولتی به دست مرغداران نمیرسد
۱۳۹۸/۰۱/۲۷

دبیر کانون مرغداران کشور گفت که نهاده‌های دامی علیرغم میلیاردها دلار ارز دولتی صرف شده ،به دست مرغداران نمی‌رسد.

نرخ خرید تضمینی گندم ۱۷۰۰ تومان ابلاغ شد
۱۳۹۸/۰۱/۲۶

سازمان برنامه و بودجه نرخ تضمینی گندم برای سال ۹۸ را کیلویی ۱۷۰۰ تومان ابلاغ کرد.

وجود خون‌مردگی و لکه‌های سبزرنگ روی گوشت مرغ
۱۳۹۸/۰۱/۲۶

هفته گذشته یکی از شهروندان به هنگام خرید گوشت مرغ تنظیم بازاری شاهد عارضه‌هایی مانند خون‌مردگی و لکه‌های سبزرنگ در بافت گوشت مرغ بود که آن را به ایسنا گزارش داد.

فرصت‌طلبان به دنبال پیش‌خرید محصولات کشاورزان
۱۳۹۸/۰۱/۲۶

از یکسو زمین‌های کشاورزان زیر آب رفته و هر آنچه کاشته بودند، نابود شده و از سوی دیگر عده‌ای سرمایه‌دار فرصت‌طلب به سراغ کشاورزان آمده و محصولات آینده آنها را به قیمت ناچیز پیش‌خرید کرده‌اند.

ترخیص کنجاله سویا و دانه سویا بی اجازه، ممنوع
۱۳۹۸/۰۱/۲۶

با توجه به انحراف بوجود آمده در قیمت کنجاله سویا نسبت به قیمت‌های مصوب، مقرر شده است توزیع این محصول در شبکه تعریف شده و طبق دستورالعمل وزیر جهاد کشاورزی صورت گیرد.

واردات گوشت قرمز با ارز دولتی متوقف و با ارز نیما انجام می‌شود
۱۳۹۸/۰۱/۲۰

در حالی که تاکنون گوشت قرمز با ارز یارانه‌ای ۴۲۰۰ تومان وارد کشور می‌شد، معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی گفت: از این به بعد واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی انجام می‌شود.

ترخیص سویا، بی‌اجازه ممنوع
۱۳۹۸/۰۱/۲۰

بر اساس نامه ابلاغ شده توسط معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی به گمرک ایران، واردات هرگونه "کنجاله سویا" و "دانه سویا" منوط به کسب اجازه از وزارت جهاد کشاورزی شد.

گوشت تنظیم بازاری ارزان نشده، حذف شد
۱۳۹۸/۰۱/۲۰

در شرایطی که وزارت صنعت، وزارت کشاورزی و ستاد تنظیم بازار در راستای کنترل بازار، واردات گوشت قرمز با ارز دولتی را در دستور کار قرار داده بودند، این مصوبه حذف شد

سیل بیش از 6 هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد
۱۳۹۸/۰۱/۱۷

براساس آخرین گزارش های رسیده به علت بارندگی ها و سیلاب های اخیر تا 17 فروردین ماه در مجموع 6 هزار و 166 میلیارد تومان به بخش کشاورزی در 16 استان خسارت وارد شده است.

کاهش قیمت پیاز و سیب زمینی طی روزهای آینده
۱۳۹۸/۰۱/۱۷

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه قیمت پیاز و سیب زمینی طی روزهای آینده کاهش می یابد،گفت: کشاورزان به کشت صیفی جات ترغیب شده اند.

عواید صادرات ۱۰۰هزار تن صادرات مرکبات در جیب دلالان
۱۳۹۸/۰۱/۱۷

در زمینه صادرات محصولات کشاورزی حذف واسطه‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، در سال ۹۷ حدودا ۱۰۰ هزار تن مرکبات صادر شد که مواحب آن عمدتا به جیب واسطه‌ها رفت.

طلای سرخ با بسته‌بندی ایرانی در فروشگاه‌های اروپا و آمریکا
۱۳۹۷/۱۲/۲۶

نایب‌رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه طلای سرخ با بسته‌بندی ایرانی در قفسه فروشگاه‌های اروپا و آمریکا جا خوش کرده است، راهکار مقابله با دلالی در صنعت زعفران را اعلام نرخ ثابت برای صادرات توسط دولت عنوان کرد.

یک چهارم مرغداری‌ها سال ۹۷ تعطیل بوده‌اند
۱۳۹۷/۱۲/۲۶

فعالیت پرورش مرغ گوشتی ١٣٩٧،‌ از تعداد ٢٠٥٢٠ مرغداری،‌١٥٣٢٢ مرغداری فعال و ٥١٩٨ مرغداری غیر فعال بوده است.

قیمت تخم‌مرغ به زیر ۵ هزارتومان کاهش می‌یابد
۱۳۹۷/۱۲/۲۵

دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار با بیان اینکه در صورت ادامه روند فعلی، قیمت تخم مرغ به زیر ۵ هزارتومان می رسد، گفت: دولت صادرات را آزاد و تخم مرغ را برای مصرف کننده قیمت گذاری کند.

ایران ۶۰۰ هزار تن خوراک دام وارد کرد
۱۳۹۷/۱۲/۲۵

ایران ۶۰۰ هزار تن خوراک دام از کشورهای اروپایی خریداری کرد و تجار می‌گویند، به رغم تحریم‌ها این اعتماد شکل گرفته که ایران می‌تواند پول آنها را پرداخت کند.

قانون انتزاع کشاورزی را متحول کرد
۱۳۹۷/۱۲/۲۰

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه قانون انتزاع، کشاورزی کشور را متحول کرده است، گفت: این قانون اگر نقایصی در اجرا دارد، باید برطرف کنیم، نه اینکه صورت مسئله را پاک کنیم.