جستجو در مقالات و اخبار


بهترین و جامع ترین راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
۱۳۹۸/۰۶/۱۶

امروزه تولید کنندگان و واردکنندگان بسیاری اقدام به فروش انواع ماشین جوجه کشی خانگی و صنعتی می نمایند و اگر تجربه کافی در این زمینه نداشته باشید واقعا انتخاب و خرید یک دستگاه جوجه کشی مناسب می تواند تصمیم بسیار دشواری باشد.

بهترین سن کشتار برای مرغ چه زمانی است؟
۱۳۹۶/۰۶/۲۱

طرح کاهش سن و وزن کشتار مرغ، نه تنها برای مصرف‌کننده داخلی به صرف است، بلکه تسهیل روند صادرات را نیز به همراه خواهد داشت.

5 راز فرمولاسیون پیشرفته خوراک دام و طیور در مورد مواد معدنی
۱۳۹۵/۱۱/۰۳

بسیاری از مواد معدنی استفاده شده در خوراک حیوانات، سنگ معدن های طبیعی هستند و ممکن است آلاینده هایی داشته باشند که موجب گوناگونی غلظت آن ها و میزان مواد مغذی در آن ها می شود.

قفس بلدرچین و نحوه ساخت آن
۱۳۹۵/۱۰/۰۶

قفس بلدرچین از مجموعه ایی از توری های کفه ، دیواره ها و سقف تشکیل شده است. یک قفس بلدرچین مرغوب باید در تمام این قسمت ها از توری استاندارد استفاده کرده باشد.

اطلاعاتی درباره دستگاه جوجه کشی
۱۳۹۵/۱۰/۰۶

امروزه جوجه کشی طبیعی نمی تواند نیازهای رو به رشد جامعه را براورده کند بنابراین تولید جوجه به روش مصنوعی و در حجم زیاد از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است

اطلاعاتی در مورد دریچه ورودی هوا یا اینلت در سالنهای مرغداری
۱۳۹۶/۰۴/۲۶

اینلت با توجه به شرایط آب و هوایی از جمله دمای هوا، سرعت و جهت باد، سن گله و ... تحت زوایای مختلف باز می شوند تا روند تهویه را آسان و یکنواخت سازند.

مطالبی که در ساخت قفس بلدرچین باید در نظر داشت
۱۳۹۶/۰۸/۳۰

 معمولا از قفس بلدرچین مخصوص دوره پرورش برای دوره رشد هم استفاده می شود.

آنفلوانزای بلدرچین
۱۳۹۵/۰۶/۲۷

تشخیص این بیماری در بلدرچین ها از طریق تلقیح بافت آلوده به خصوص نای و شش ها به داخل حفره آلانتوئیک تخمهای جنین دار ماکیان صورت می‌گیرد.

اهمیت قفس بلدرچین در پرورش آن
۱۳۹۵/۰۶/۲۸

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث شده پرورش بلدرچین در ایران استقبال نداشته باشد عدم وجود تجهیزات مناسب برای بلدرچین در کشور است.

هچ شدن جوجه بلدرچین
۱۳۹۵/۰۶/۲۷

تعداد زیادی از پرورش دهندگان تخم بلدرچین قبل از ذخیره کردن تخم آنها را در محلول سالمسازی غوطه ور می‌کنند.

تولید مثل بلدرچین
۱۳۹۵/۰۶/۲۷

زمانی که سن بلدرچین ها به 10 تا 20 هفته می‌رسد در تمام فصل های سال قادر به تولید مثل می‌باشند. بلدرچین های ماده هر 16 تا 24 ساعت بمدت 8 تا 12 ماه تخم می‌کنند.

نگهداری و محیط پرورش بلدرچین
۱۳۹۵/۰۶/۲۷

جوجه بلدرچین در اوایل تولد در یک ناحیه مخصوص از نظر درجه حرارت نگهداری می‌شود و در سن 2 تا 3 هفتگی به سالن های پرورش انتقال داده می‌شود.

تغذیه بلدرچین
۱۳۹۵/۰۶/۲۷

بلدرچین ها به مقدار کافی غذای متعادل شده نیاز دارند. جیره غذایی بلدرچین بایستی حاوی میزان بالا تری از مواد مغذی باشد.

درجه حرارت مورد نیاز بلدرچین ها
۱۳۹۵/۰۶/۲۷

جوجه بلدرچین ظریف و پر تحرک است و در بدو تولد توانایی تطابق با دمای محیط اطراف خود را ندارد و حساسیت زیادی در برابر تغییر دمای محیط دارد و به شدت آسیب پذیر می‌باشد.

بررسی انواع گونه های بلدرچین
۱۳۹۵/۰۶/۲۷

پر های این پرنده از دو رنگ مخلوط با هم شکل می‌گیرد. بلدرچین نر صورت و گلوی قهوه‌ای دارد و قسمت بالای سینه‌ی آن به رنگ دارچینی می باشد.

طریقه پرورش بلدرچین
۱۳۹۵/۰۶/۲۷

به دلایل بهداشتی و مدیریتی نیاز به ایجاد سالن های جداگانه جهت پرورش مولدین بلدرچین ، جوجه ها و تاسیسات نیاز به ایجاد سالن های جداگانه می باشد و این واحدها را می توان بر اساس ظرفیت شان به صورت مجزا درست کرد.

تولید بلدرچین در دنیا
۱۳۹۵/۰۶/۲۷

تولید بلدرچین در دنیا از نظر تولید گوشت واز نظر مصرف تخم در حال افزایش می‌باشد در حالتی که هنوز هم گوشت و تخم بلدرچین به عنوان غذائی تجملی استفاده می‌شود.

سلامت مرغ مساوی با طلایی بودن زرده تخم مرغ
۱۳۹۵/۰۶/۱۱

رنگ یکی از مهم ترین فاکتورها است که در انتخاب و ارزیابی مصرف کنندگان غذا، از جمله مصرف کنندگان تخم مرغ، تاثیر می گذارد. سلامت مرغ برای تاثیر کاروتینوئیدها در رنگ زرده لازم است.

هر آنچه باید در مورد مرغ سبز بدانید
۱۳۹۵/۰۶/۰۲

ما در ایران مرغی به نام مرغ ارگانیک نداریم. مرغ ارگانیک به مرغی گفته می شود که دانه و آبی که می خورد، ارگانیک باشد؛ یعنی از هیچ نوع ماده غیرطبیعی، شیمیایی و افزودنی های مختلف برای تغذیه و پرورش آن استفاده نشود.

روش محاسبه تعداد اینلت ( دریچه هوا ) مورد نیاز برای یک سالن مرغداری
۱۳۹۶/۰۴/۲۶

مهمترین مساله ائی که در محاسبه تعداد اینلت باید در نظر گرفته شود این است که ما برای تمامی شرایط آب و هوائی و تمامی سنین جوجه ؛ هوای مورد نیاز و تازه را در اختیار پرنده ها قرار دهیم .